IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Správci IT pro tohle tisíciletí

Vložil/a Ondřej Suchý, 11 Květen, 2012 - 18:11

Chodím po firmách a všímám si správců IT. Podle mne málo navrhují, co vylepšit, zrychlit, jak díky IT víc vydělat. Často se u toho ksichtí. A někdy nevíte, co dělají a zda se vyplatí. Tak si říkám, co s tím.

Čemu věřím já:

  • Nepotřebujete admina. To, co doopravdy potřebujete, je dobrá služba.
  • Potřebujete někoho, kdo kromě správy techniky (ruční práce) zařídí taky rozvoj IT. Někoho, koho můžete přibrat do role chytrých hlav. Inteligentních partnerů, s kterými budete přemýšlet, jak posunout vaši firmu výš pomocí IT.
  • Možná chcete potkávat ajťáky, kteří vlastně ajťáci nejsou, protože se neschovávají v serverovně, umí komunikovat a normálně se smějí. Myslí trochu jako podnikatelé a chápou, že tu jsou od toho, abyste vy mohli vydělávat. A práce je baví a chtějí, aby vás bavila ta vaše.
  • Určitě chcete někoho, kdo jde pravdivě po tom, jakou hodnotu - pro vás! - má správná informace ve správný čas. Nesnaží se protlačit něco, co mu udělá zisk, ale vy to vlastně nepotřebujete. Někoho, kdo se cítí být prodavač užitku a hraje fér.

A protože neradi sedíme se založenýma rukama, tak jsme takovou službu vyrobili. Teď ji pouštíme do světa v podobě projektu Flexibilní IT správa.

Pokud chcete nový pohled na IT, pokud máte potřebu, aby vás IT někam posouvalo a přitom se jím nechcete moc zabývat, zavolejte. Vyslechneme si vás, zjistíme, zda vám můžeme být nějak prospěšní a třeba něco společně vymyslíme. Fungujeme v Praze a Ústí nad Labem.

Těším se.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Komentáře

Ajťáci

Taková věc se dá řešit i pomocí vnitřních služeb/zdrojů. Stačilo by, aby se rigidní organizační struktura stala více elastická. Aby střední management neměl strach navrhovat změny a angažovat "ajťáky" to týmů, které se podílejí na inspiraci pro firemní strategii a vize.
Bohužel, hodně zavedených firem zaměstnává management, který je nepružný, odolává inovacím, vyhovuje mu "teplo a smrádek", vyhýbá se odpovědnosti a propadá stihomamu, že jsou permanentně ohroženi.
Zdraví, KB

odpovědět

Re: ajťáci

Přesně tak! Skvělé. To, co popisujete, jsou symptomy něčeho, čemu já někdy s nadsázkou říkám "matrix". Já bych ale tu změnu elastičnosti organizační struktury doplnil. Podle mne tam hraje roli hlavně:

  1. Mít odvahu přijmout odpovědnost.
  2. Přemýšlet, co je ta odpovědnost (co je můj produkt, co je můj úkol, mám-li na starost IT v byznysově orientované organizaci?).
  3. Umět té odpovědnosti dostát (kreativita, znalosti, zkušenosti, ...).

Díky za komentář.

odpovědět

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace