IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Souboj právníků

Vložil/a Ondřej Suchý, 4 Květen, 2013 - 21:08

Zákazníkovi jsme předložili smlouvu. Myslím, že je srozumitelná a logická, jsem na tyhle věci citlivý a dali jsme si s naším právníkem záležet. Zákazníkovi právníci ji smetli, je prý tak zmatečná, že místo připomínek prý radši připraví úplně nový návrh. Domnívám se, že se jim to spíš nechtělo studovat. Budeme mít schůzi právníků, budou sedět proti sobě a přetahovat se o tentýž výrok, který chce mít každý naformulovaný jinak. Něco je špatně.

Možná je špatně vnímání, co je vlastně produkt právníka. Oni si účtují za hodinu. Takže co nejvíc odmítnutých smluv, které je potřeba opravovat. Já jako produkt právníka beru dobře ošetřený vztah s minimem rizik. Kdyby mi to takhle nabídli - s platbou ve stylu "pevná sazba za dobrou smlouvu" - tak do toho jdu. Ať se mezi sebou domlouvají, kolik hodin chtějí.

Produktové řízení akcentuje důležitost finálního produktu. Vezměme si osu Je - dělá - má produkt. Pekař - peče - upečená houska. Zajímavé je, že když se platí za produkt, nebývají obvykle problémy s kvalitou. Z regálu si vezmete jen dopečenou housku. Čím víc se posouvá platba zákazníka na ose od produktu doleva, tím přibývá potíží. A jsme u toho. Právníkům platíte za činnost, ne za výsledek. A třeba takovému prezidentovi už jen za to, že je.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Komentáře

A ta forma...

Mne jeste prijde zabavne, ze dokument, ktery stoji ve vysledku radove tisice a vice korun byva napsan tak, ze clovek musi hodne premyslet, co je tim mysleno, ze radky jsou natvrdo odentrovane, odstavce jako 10x space a strankovani taky odentrovane. Takze kdyz tam clovek prida na zacatek jeden radek, tak se cely text rozpadne ;)
Martin P.

odpovědět

Znám

Tak tohle znám - také nám jednou zákazník vrátil smlouvu celou předělanou, takže jsem strávil "produktivní" den tím, že jsem hledal, zda tam jsou všechny body z naší smlouvy a naformulované v zásadě stejně, které chybí a co je navíc. To byla zábavička.

odpovědět

Jméno?

Vůbec jsem nepřišel na to, jak při odesílání formuláře vyplnit jméno, kontakt, ... Martin

odpovědět

Efekt dominace

Jinými slovy, jde o tendenci vnutit druhé straně svojí představu. Všechno je správně, jen je každá strana zvyklá komunikovat jiným způsobem. Možná to chce více komunikace směrem k zákazníkovi, zjistit příčinu této opatrnosti nebo "opatrnosti" a dozvědět se např. o špatných zkušenostech z minulosti (nebo naopak o čistě záměrné aktivitě). Výsledkem může být porozumění a konverze mínění na Vaši stranu anebo odmítnutí zakázky. Obě dvě cesty budou stát více času a peněz, než je zřejmě obvyklé u jiných Vašich zakázek. (Kamil Brzák)

odpovědět

re

Kamile, je zde jedna okolnost, o které jsem nenapsal. S tím zákazníkem pracujeme cca 6 let, důvěra je vybudována, provoz je stabilní, stávající smlouva řeší vše, co je potřeba (aspoň z mého pohledu). Navíc smlouvy beru jen jako "úlitbu korporátním bohům", papírové pokrytí mezilidské důvěry, bez které to stejně nejde. Takže tahle aktivita na mne působí, že noví lidé potřebují svým jazykem zpracovat stále stejné meritum věci. Podle mne zbytečná práce. Podstata je dávno stabilní a nemění se. Ondra

odpovědět

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace