IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Proč jsme udělali Flexibilní IT správu takhle

Vložil/a Ondřej Suchý, 29 Červen, 2012 - 09:05

Službu Flexibilní IT správa jsme vymysleli tak, aby pomáhala zákazníkům zlepšovat podnikání pomocí IT. Dnes bych chtěl vysvětlit, jak uvažujeme a co to zákazníkovi má přinést.

Všímám si, že IT je ve firmách často bráno jako "dílna". Složitá technika, od které je radno si držet odstup, ale kterou bohužel musíte mít, abyste si mohli se zákazníky posílat maily a občas surfovat po internetu.

Já si ale myslím, že "hromada serverů" dává příliš malý užitek a navíc v cloudové době se i ten malý užitek ztrácí. Podívejte se na obrázek vpravo. Byznys je podporován aplikacemi (informačními systémy, CRM, poštou). Aplikace potřebují infrastrukturu (servery, datová úložiště, sítě). A já si všímám, že spousta IT správců věnuje příliš velkou pozornost té infrastruktuře, té dílně. Z jógy: kam jde pozornost, tam jde energie. A peníze, dodávám já. Takže vídám drahé hučící servery, ale malý skutečný přínos pro podnikání. Přitom to, co doopravdy podnikání zlepšuje, jsou až aplikace a informace. Infrastruktura je jen podvozek.

Na tohle jsme mysleli, když jsme navrhovali Flexibilní IT. Je to vlastně vhodně namíchaný koktejl konzultací IT pro byznys (horní patra) a technologických služeb Enlogit (spodní patro). Je to snaha poskytovat klientovi k infrastruktuře i jinou hodnotu - v podobě chytrých hlav, inteligentních partnerů pro management klienta, s kterým společně přemýšlíme o tom, jak posunout jejich firmy dál díky IT. Něco zefektivnit, víc vydělat, zjednodušit.

V praxi to může být třeba to, že se s klientem bavíme, jak funguje jeho obchodní tým a zda najdeme software, který může pomoci lépe prodávat. Nebo pomůžeme s online marketingem. To je ta konzultační část, horní patra. Takový systém pak také můžeme nainstalovat a opečovávat. To jsou ty technologie, spodní patro.

A pokud klient má svůj IT tým, nesnažíme se ho nahradit, ale hodnotu pro byznys hledáme společně. Pomáháme formulovat manažerské zadání (smysl) IT, tvoříme strategii, popisujeme produkt IT (produkt ve významu výsledku činnosti, inspirováno produktovým řízením).

Je to srozumitelné?

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Komentáře

Bezpečnost cloudu?

Určitě máte pravdu, že se jedná o zajímavý směr řešení podpory podnikání. Ale co povíte na bezpečnost?

Zneužití dat Sony
aktuální případ: http://www.wired.com/gadgetlab/2012/08/apple-amazon-mat-honan-hacking/

Nebo nechtěný výpadek - např. BlackBerry

Záměrně jmenuji významné firmy, které mají dostatek peněz na zajištění jak bezpečnosti, tak dostupnosti.

odpovědět

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace