IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

O důvěře aneb jak IT firma vybírá zimní pneu

Vložil/a Ondřej Suchý, 15 Říjen, 2013 - 08:24

"Barumky nebo Dunlopky? Potřebuješ nový zimní gumy, jedny jsou za 1100, druhý za 1300", řekl mi Tomáš z autoservisu, kam jezdím. "Tak jaký?"

Vím já? Ty dražší míň kloužou? Nebo naopak?

Potřebuju svému dodavateli důvěřovat. Vědět, že zná, jak jezdím a podle toho zvolí, co je užitečné pro mne. Pak je pro mne OK - vlastně to chci - že prostě řekne "kup si Barumky" a hotovo. Vybere za mne. Nepotřebuju vědět víc. Chci se věnovat tomu, co já umím nejlíp. Kdybych do toho začal šťourat, tak asi najdu něco kvalitnějšího nebo levnějšího, ale na ušlých příležitostech i nákladech na hodinu mne to bude stát víc.

A najednou mi to došlo. Kolikrát se my ptáme našeho zákazníka, jestli chce Barumky nebo Dunlopky? Microsoft nebo Linux?

A tak:

  • Poznávejme své zákazníky. Chtějme vědět jak fungují, abychom znali souvislosti.
  • Vždy (vždy!) volme, co je užitečné pro ně.
  • Tím vzniká důvěra. Té se nebojme využít a dávat jasná doporučení či dokonce rozhodnout za ně.

A ze zkušenosti vím, že pokud se rozhodneme takhle podnikat, zjistíme, že spousta ze zákazníků to nebude chtít. Nebudou nás chtít pustit k souvislostem toho, jak fungují a budou se chtít vrtat v parametrech a šetřit korunu. To je v pořádku. Možná jen nemají být náš zákazník.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace