IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Jste opravdu připraveni na výpadek IT?

Vložil/a Ondřej Suchý, 30 Duben, 2012 - 15:47

Nedávno zveřejněné problémy s daty v Grantové agentuře mne přivedly k uvědomění, že zálohování a obnovu dat bych mohl směle nominovat mezi nejvíc podceňované problémy byznysu, aspoň z pohledu IT. Co s tím uděláme?

Málokdo na přípravu na havárii myslí (obecně mi přijde, že rizika podvědomě vytěsňujeme), ale když to téma vytáhnu, tak téměř všichni připouštějí, že z toho mají špatný pocit. Zde jsou některé problémy a jejich důsledky, kterých si ve firmách všímám, a naše odpovědi na ně:

Problém: odpovědnost visí na IT

  • Obnovu jste buď oficiálně zadali IT oddělení nebo předpokládáte, že se o to postarají sami. Tak či onak, tiše doufáte, že to dobře dopadne. Je to ale správný předpoklad? Byznys není IT!
  • Rizika, která v tom vidím: IT kvůli svým stereotypům a nedostatku byznysového pohledu může opomenout důležité pohledy na fungování firmy. Zálohuje bez vazby na reálné potřeby/priority interních zákazníků. Iracionálně alokuje zdroje - velké prostředky jsou čerpány na ochranu nedůležitých aplikací. Ty skutečně kritické jsou podceněny.
  • Doporučení: Za obnovu nechť odpovídá management. IT je asi nejdůležitější spoluhráč, ale nemá být tvůrcem hry. Přípravu obnovy by měl vést někdo, kdo má silný byznysový pohled. Pokud přiberete externího člověka, který přípravu bude moderovat a netrpí firemními stereotypy, super. (Zkušenosti může dodat naše služba Strategie obnovy IT.)

Problém: nízká znalost

  • Špatná volba a nastavení technologií, zbastlené skripty, ve kterých se nikdo nevyzná. Omezení problému jen na zálohování, málo péče plánu obnovy. Možná řeknete, že je to slovíčkaření, ale kam jde pozornost, tam jde energie. Zálohování je jen jedna z oblastí, které je pro úspěšnou obnovu potřeba hlídat.
  • Rizika: Firma má zálohováno. Přesto v okamžiku průšvihu nastává panika, improvizace, loterie.
  • Doporučení: Co doopravdy potřebujete, je předem připravený jednoduchý a rychlý postup obnovy. Obnovu musí připravovat kvalifikovaná osoba, která ví, že zálohování je důležité, ale že je potřeba mít přesný plán, co, kdo, kdy, jak udělá. (Pokud to chcete zkontrolovat, máme službu Kontrola zálohování a obnovy.)

Problém: obnova se netestuje

  • Neboli "sorry, nenapadlo mne, že budeme potřebovat i tohle”.
  • Rizika: V průběhu obnovy se narazí na problém, který nikdo nečekal. Třeba to, že se už půl roku nezálohuje a nikdo si toho nevšiml. Nebo ke zprovoznění aplikace potřebujeme adresář, se kterým zálohovací plán nepočítá. Nemáme hesla. Atd.
  • Doporučení: Plány obnovy je potřeba pravidelně testovat. Třeba jednou za půlrok či za rok, ale neberte to jako univerzální návod, rozhodněte se podle nároků byznysu, tempa změn, náročnosti testů. (Chcete-li pomoci, testy a aktualizace jsou součástí služby Správa zálohování a obnovy.)

Hodně zjednodušuji a je to jen výběr několika potíží, ale snad to pomůže.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace