IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Jak opravdu podpořit byznys pomocí IT (aneb minimalistická IT strategie)

Vložil/a Ondřej Suchý, 14 Srpen, 2013 - 11:00

Tohle je strategie IT ve dvou odstavcích, určená pro neajťácké manažery: 20 procent aplikací a systémů firmě přímo podporuje byznys, obsluhuje zákazníka, přináší tržby. Zbylých 80 procent IT pomáhá s neklíčovými činnostmi - účto, excelové analýzy atd.

Věnujte 80 procent pozornosti té první kategorii. Najděte, jak byznys pomocí těchto systémů zrychlit, zjednodušit, zlevnit, vyjasnit proces, otevřít nový kanál k zákazníkům. Až potom, vlastně mimochodem, opečujte druhou skupinu. Ideálně, když najdete někoho, kdo se o ni postará líp než vy (outsourcing? cloud?). Přičemž až budete posuzovat, zda se to vyplatí, započítejte i čas, po který se nemůžete věnovat prioritám firmy - ten bývá velmi drahý, ale o to snadněji se na něj zapomíná.

Jasně, nadsázka, a čísla jsem si vymyslel. Ale v principu to platí.

Update: delší seriál, plný podobných tipů na řízení IT na webu našeho projektu Flexibilní IT správa.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace