IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Jak souvisí trubka od klimatizace s manažerským zadáním

Vložil/a Ondřej Suchý, 14 Únor, 2014 - 14:34

V létě máme v kancelářích docela vedro. Kolegové byli posledně velmi kreativní při zapojování klimatizace - někde sehnali asi 10 metrů dlouhou novodurovou trubku, kterou odváděli „odpadní teplo“ (to zní divně) pryč. Když vedra ustala, trubka zůstala v kanceláři. Já jsem ji pak překračoval asi 2 týdny, pak jsem někoho vyzval, ať ji uklidí, tak konečně zmizela. Zaujalo mne, že se o ni nikdo nepostaral "sám od sebe“, že zůstala ve společném prostoru, dokud jsem neřekl.

Vidím za tím téma angažovanosti. Zda jsme ochotni se hlásit i k věcem, které vypadají, že „nejsou ničí“ a ve skutečnosti jsou všech a tedy i naše. Když se cítíme být součást celku, tak si bereme odpovědnost a jdeme řešit „ničí“ věci. Ale to, že trubka zmizela až na výzvu, čtu tak, že tam nebyl nikdo, kdo by byl identifikován s duchem firmy natolik, aby ji bral za svoji. Přiznávám, bolí mne, že jsem to zažil v naší firmě, a je to pro mne lekce.

Když jsem se pak ptal, kde vznikla potíž, přišli jsme na něco, co jsem v tom dřív neviděl. Svobodu volit své činnosti máme. O společné odpovědnosti se taky dost bavíme. Hýčkáme si otevřenou komunikaci. Ale jedna netriviální věc nám chyběla. Kolegové chtěli popis hřiště. Vymezení, co je jejich prostor, o kterém mohou rozhodovat ještě oni. Kde jsou hranice, za které nejdou, protože patří někomu jinému. Můj návrh řešení? Popis prostorů jednotlivých "hráčů" pomocí produktového řízení a majitelské zadání. Produktové řízení popíše role a jejich požadovaný výstup. Majitelské zadání řekne, co je pro mne akceptovatelné a co není.

Jasně, nejsou to jediné podmínky, které je potřeba pro vytvoření skvěle vnitřně motivovaného týmu(*). Ale tyhle jsem dlouho neviděl a píšu to, abych sdílel svoji zkušenost.

(*) Mezi dalšími vidím například smysluplný záměr firmy, který přesahuje pouhý zisk, pak svobodu a důvěru, férové zacházení uvnitř týmu i s okolním světem. A určitě by nás napadly další (diskuze níže?)

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace