IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Jak snížit IT rizika a zvýšit váš zisk

Vložil/a Ondřej Suchý, 9 Listopad, 2012 - 12:36

Často si u klientů všímám, že vedení neřeší, jak je jejich firma zajištěna proti výpadku IT. Zda někdo má plán, co dělat. Jestli někdo vyzkoušel, že zálohy jdou obnovit. Zda jsou IT lidé zastupitelní a systémy správně nastaveny. Říkejme tomu spolehlivé IT.

Přitom jde o udržitelnost zisku firmy, zda je či není ohrožen ztrátami z výpadků. A za zisk je odpovědné vedení. Jak rizika snížit?

  • Prevence. Je dobré dopředu promyslet, co může nastat, a jak tomu předejít. Měli byste znát priority svého byznysu, protože chránit vše na 100 % se nevyplatí.
  • Reakce. Ne všemu jde zabránit, pro tyto situace ale potřebujete plán, co budete dělat. Čím složitější plán, tím hůř se bude vykonávat a udržovat.
  • Systém. Potřebujete opatření testovat, o výpadcích se včas dozvědět, zkrátka se o spolehlivost IT průběžně starat.

Co s tím?

Pojďme to ověřit. Za 30 tisíc uděláme audit, který najde rizika pro spolehlivost IT vaší firmy a doporučí, jak je minimalizovat (ukázka). Postavíte se do své odpovědnosti za udržitelnost zisku a získáte pocit bezpečí. Zavolejte mi, telefon je dole.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace