IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Jak jsme zrušili schvalování dovolených

Vložil/a Ondřej Suchý, 11 Září, 2012 - 09:22

Když se mě kolega ptal, jestli mu schválím dovolenou, nejdřív jsem uvažoval takto: “schválím - když nebude mít nic vyjednaného s klienty a pokud bude mít ještě nevyčerpanou dovolenou”. Jenže ta úvaha je divná.

  • Má něco rozjednaného? Jediné aktuální a úplné informace o svých závazcích má jen on a klienti. Já se můžu zeptat - jeho. Zbytečný krok navíc. Nebo mám obvolávat všechny klienty?
  • Má ještě nevyčerpanou dovolenou? Musel bych se opět ptát. A vůbec, proč by dovolená měla být limitována čtyřmi, pěti týdny? Neměli bychom si brát tolik dovolené, kolik potřebujeme či chceme k tomu, abychom odpovědně dosahovali dostatečných ekonomických výsledků?

Takže proč mám rozhodovat já? Nakonec jsme se domluvili, že schvalování zrušíme a dokonce se i zbavíme limitu na dovolenou. Volno si budeme brát sami dle potřeby.

Jak to udělat odpovědně?

A protože jsme firma, která si nemůže dovolit anarchii (svoboda bez odpovědnosti), dohodli jsme si pravidla. Přece jen máme řadu trvalých závazků vůči klientům.

Především musím doručit požadované ekonomické výsledky, takže natrvalo odjet stejně nejde. Jsem-li technik, jsem součástí týmu, který musí klientům dodat zastupitelnost a pohotovost (v rámci Flexibilní IT správy). Podobné závazky mám když jsem obchodník. Odjedu jedinkrát na dovolenou a nechám spolupracovníky ve štychu - ponesu následky. Projeví se to nejspíš materiálně (porušené smlouvy, nedodané projekty) i vztahově (ztráta důvěry). Pravděpodobně z firmy budu muset odejít, protože tým se mnou nebude chtít spolupracovat.

Dohodnutá pravidla

Stanovili jsme si několik pravidel, která dodržujeme, aby volno bylo svobodnější, ale zároveň odpovědné:

  • Dovolenou si volíme sami po dohodě s lidmi, vůči kterým máme závazky. Speciálně technický tým má trvalý závazek zastupitelnosti a pohotovosti.
  • O dovolené dostatečně dopředu informujeme, aby s námi ostatní mohli nepočítat. Zda to bylo dostatečně dopředu, rozhoduje příjemce informace.
  • Dovolenou evidujeme, abychom splnili zákonné podmínky.
  • Ten, kdo dovolenou chce, odpovídá za to, že není kolize termínů. V případě nedohody rozhoduje vyšší autorita.
  • Dovolená je zdravá a je dobré ji využívat. Protože je k tomu dostatek příležitostí, nevybranou dovolenou neproplácíme.

Zkušenost: začali jsme před prázdninami, takže jsme měli dost šancí vyzkoušet, jak to funguje. Výsledky jsou docela dobré, vysloveně prolomené závazky nebyly. Vyskytly se případy nedostatečné domluvy, takže když tohle doladíme, milí kolegové, budu spokojen.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace