IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Jak jednoduše zvýšit spolehlivost byznysu. A proč o prázdninách.

Vložil/a admin, 22 Červenec, 2014 - 13:28

Jste-li šéf firmy, odpovědný za spoustu lidí a peněz, nejspíš vás už párkrát napadlo, co kdyby došlo k havárii IT systémů. Bohužel jsem několikrát byl svědkem, kdy firma po havárii nebyla schopna data dostatečně rychle obnovit. Jednou se zjistilo, že část dat se vůbec nezálohuje. Jindy nikdo neznal postup, protože technik, který zálohy nastavil, už ve firmě nepracuje. Nebo se už nedal sehnat náhradní díl.

Prevence je přitom jednoduchá a nepotřebujete k ní IT znalosti. A v době dovolených, kdy má většina firem slabší sezónu, je na ni nejvhodnější doba. Co můžete udělat, abyste získali větší jistotu, že jste připraveni na výpadek?

Požádejte, aby vaši IT specialisté udělali testy obnovy nanečisto.

Co by mělo být výsledkem? Jednoduchý plán, který díky ověření dává jistotu, že zahrnuje vše potřebné. Navíc se dozvíte dobu potřebnou na obnovu a můžete odhadnout vliv výpadku na vaše podnikání. A IT tým získává dril.

Z pohledu manažera snižujete rizika, tím snižujete náklady neboli zvyšujete zisk. A chováte se odpovědně.

A jak by měly testy vypadat?

  • Musí ověřit kompletní obnovu vybraných systémů. Nestačí jeden náhodný soubor.
  • Nesmí narušit běžný provoz. Pozor na přepsání živých dat.
  • Dělejte testy pravidelně. Jednou či dvakrát za rok.

Na závěr nabídka. Máme zkušené specialisty, kteří vám rádi s testy pomohou. Pokud se domluvíme tak, aby realizace proběhla do konce prázdnin, dostanete od nás lahev výborného vína Rosa Inferni 2008 z vinařství Dva duby v hodnotě 1050 Kč.

A proč jsme vybrali zrovna víno z dolnokounického vinařství Dva duby? S Jiřím Šebelou, majitelem, se osobně známe. Sdílíme pohled na svět a spojují nás podobné hodnoty – vysoko nastavená etika, férovost, přístup k přírodě. Vína jsou vyráběna bez chemie (a to platí ve vinohradu i ve sklepě) a s velkým respektem k přírodě. A moc nám chutnají.

Jestli to chcete využít, tak zavolejte na 474 745 159 nebo napište na jana.luzinova@enlogit.com. Těšíme se na vás!

není

admin's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace