IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Hodnocení zaměstnanců a proč nemám rád sendvič

Vložil/a Ondřej Suchý, 23 Červenec, 2014 - 12:42

Po třech letech od získání titulu Firma roku za Ústecký kraj se mne slečna z pořádající agentury v rozhovoru ptala na hodnocení zaměstnanců. A já si vlastně uvědomil, jak je kolem tohoto pojmu spousta bulšitu a jak i já jsem dlouho byl v téhle oblasti ignorant. A možná ještě jsem. Ale zkusím vysvětlit svůj pohled.

Pro mne je hodnocení od slova hodnota. Hlásím, že "to, co jsi udělal, pro mne mělo takovou hodnotu". Byla vysoká? Super, palec nahoru, děkuju. Byla nízká? Potřebuju to jinak, takže jak to uděláme a co se z toho naučíme?

Vidím v tom potřebu umět si všímat plusových věcí (což je mé slabé místo – promiňte, milí kolegové, vím, že jste dobří a učím se to sdělovat), a taky zvládnutí netoxické komunikace – nehodnotit člověka, ale mluvit o tom, co mi jeho výkon přináší.

A jasně, je osvěžující pracovat v pozitivní atmosféře. Ale nehraju hru na "sendvičovou metodu", kdy je prý potřeba výtku zabalit do plusového hodnocení. Přijde mi, že bych si musel vymýšlet, když zrovna nemám v zásobě jednu negativní a dvě pozitivní informace. Nebo mám hodnocení odložit, až budu mít dost střeliva? Taky nesmysl – pokud mám zrovna potřebu chránit své hranice, tak to jdu udělat hned, jak to jde. Pokud jsem dostal skvělý servis, jdu to sdělit taky hned. Teda... snažím se :)

Jak hodnotíte lidi vy? Jak jste hodnoceni vy? Umíte říkat pozitivní zpětnou vazbu?

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace