IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Platnost certifikací mezi verzemi Red Hat Enterprise Linux

Vložil/a Ondřej Suchý, 5 Leden, 2008 - 17:29

Jedním z velkých benefitů Red Hat Enterprise Linux je existence seznamu certifikovaných aplikací a hardware. Zákazníci, kteří potřebují skutečně stabilní architekturu, se mohou spolehnout na odzkoušené a oficiálně podporované kombinace software a hardware.

(Red Hat katalogy: Certifikovaný software a certifikovaný hardware).

Pro platnost certifikací mezi verzemi existuje jedno sympatické pravidlo. Certifikace vždy platí pro verzi, pro jakou byly uděleny, a rovněž na všechny po ní následující "minor" verze. Znovu je nutné certifikace udělit až zase při vydání další nové velké ("major") verze.

Například certifikace pro RHEL 5 platí automaticky i pro RHEL 5.1, 5.2 atd, ale nebude platit pro RHEL 6. Pro šestku bude nutné kompatibilitu znovu přezkoumat, ale to je zatím dost daleko.

Pozor ale při posuzování certifikace směrem ke starším release. Existují systémy (platí to hlavně pro železo), které dostaly certifikát až počínaje některým "minor" update. Tak například poslední generace populárního serveru DELL PowerEdge 2950 bude fungovat až s RHEL 4 Update 6, viz záznam v katalogu). Starší RHEL na něj nenainstalujete. Obvyklým problémem v těchto případech jsou chybějící diskové nebo síťové ovladače.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace