IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Co nového vymýšlí Red Hat?

Vložil/a Ondřej Suchý, 1 Únor, 2008 - 23:12

Pár pohledů na nové věci v RHEL, které se u Red Hat vyvíjejí.

Na stránce Red Hat Emerging Technology group je pár informací o zajímavých projektech, které se vyvíjejí.

Mně osobně se nejvíc líbí tyhle:

  • Cobbler - systém na automatické instalace předkonfigurovaných strojů s Red Hat Enterprise Linux. Naklikáte konfiguraci a pak ji "rozešlete" do sítě.
  • Puppet Recipe Manager - recepty na distribuci a instalaci balíčků společně i se specifickou konfigurací a úpravami (všimněte si podobnosti RPM - PRM). Tradiční RPM: "instaluj mi Postfix". Oproti tomu PRM: "instaluj mi Postfix v konfiguraci forward-only".
  • Configuration File Tracking - nástroj na pohodlné vytváření PRM. Zapnete "nahrávání", nakonfiguruje systém, vypnete nahrávání... a vyleze PRM recept, který dovolí stejnou konfiguraci kompletně zopakovat na libovolných dalších strojích.
  • Virt-factory - rozhraní na komfortní management virtuálních strojů včetně vlastností, které dnes známe z VMware Infrastructure 3. Například automatické migrace, instalace nových VM systémů apod. Update: virt-factory se již aktivně nevyvíjí, nově byla nahrazena projektem oVirt.

Tak snad je na co se těšit.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace