IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Co do Enlogit přinesl Nepál: dlouhá nepřítomnost je test

Vložil/a Ondřej Suchý, 4 Březen, 2012 - 10:36

Miluju hory. V roce 2008 jsem byl skoro měsíc v Nepálu. Hodlám sdílet několik úvah souvisejících s naším podnikáním, které ve mně od té doby uzrály díky nepálské zkušenosti. Dnes začnu tím, proč je dobré na delší dobu odjet.

Dlouhá nepřítomnost je perfektní test

Nepal Langtang Bral jsem cestu i jako test, jak si firma povede bez mého každodenního řízení. Po návratu jsem zjistil, že téměř vše fungovalo. Několik problémů však vedlo k dost důležitým závěrům, ale o tom později.

Myslím, že dlouhá nepřítomnost je pro všechny prospěšný hygienický návyk. Nejen, že lidé načerpají sílu a inspiraci, což je tradiční vnímání dovolené. Přínosy má i zbytek týmu. Zviditelní se činnosti, které nezdravě závisí na jednom konkrétním člověku(*). Posiluje se kreativita a schopnost fungovat v neobvyklých situacích. Ukazuje se, že hodnotu člena týmu netvoří každodenní mechanické docházení do práce. Důležitější je, co přináší dlouhodobě - hlavou, nápady.

Dlouhou dovolenou myslím nejméně měsíc, klidně déle. Na cestě jsme potkali spoustu Holanďanů, kteří byli na cestách po Asii třeba půl roku. Říkali, že si několik let "spořili" dovolenou, aby pak mohli odjet nadlouho. Plánují se zas vrátit do práce a jejich zaměstnavatel s tím zřejmě nemá problém. Zajímavý nápad. Škoda, že v Čechách rozhodují za nás - pokud si nevyberete volno, další rok 1. listopadu automaticky nastupujete na dovolenou. (Uf, co když jsem na dovolené a ani o tom nevím? Jdu si to prověřit.)

Co konkrétního se pak stalo u nás?

Mimochodem, jak si tedy Enlogit tehdy beze mne doopravdy vedl, je sice jiná story, ale podělím se o ni. Už jsem psal, že když jsem byl pryč, provoz fungoval. Na několika problémech jsem však po návratu viděl malou schopnost firmy vyřešit nové problémy, na které není nastaven proces či není jasné, na kom leží tíha rozhodnutí. Dovedlo mne to k zásadním změnám ve způsobech, jak firmu řídím.

Učím se nechávat prostor, akcentovat individuální odpovědnost, umenšovat své direktorské chutě. Uvědomuji si, že v režimu, kdy se ke mně chodí pro každé rozhodnují, je moje kapacita úzkým hrdlem firmy. Svoji roli po návratu z Nepálu měním - za můj úkol beru vyladit kulturu tak, aby lidé fungovali sami, svobodněji, ale odpovědněji. Spíš než rozhodovač jsem designér a podporovač, maximálně radič (ha, to jsou dobré názvy pracovních pozic, to si dám na vizitky). Je to dlouhá cesta, pořád tam ještě nejsme a třeba nikdy nebudeme, ale je to jízda.

Další díl je o asymetrii znalostí a z ní plynoucí potřebě odpovědnosti..

(*) Pokud máte pochybnosti, zda vaše firma zvládne dlouhou dovolenou vašich IT lidí, podívejte na službu Flexibilní IT, která má zastupitelnost jako jednu z důležitých vlastností.

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace