IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Číslování verzí Red Hat Enterprise Linux

Vložil/a Ondřej Suchý, 28 Prosinec, 2007 - 17:41

Krátká poznámka o číslování verzí. Proč bylo dřív RHEL X Update Y, zatímco nyní se náhle setkáváme s RHEL X.Y?

RHEL 5.1 je to samé jako RHEL 5 Update 1, Red Hat ale nyní preferuje to první označení. Je to jednodušší a praktičtější, ale možná to má i marketingové důvody. Vydání verze 5.1 se dá trochu propagovat, ale u vydání 5 Update 1 by si každý řekl "proč nás otravují s PR u každé opravy"?

Mimochodem se číslováním verzí dostáváme o nějakých deset let zpátky, protože Red Hat Linux 5.1 tady již byl někdy kolem roku 1998 (nepamatuji si přesně). Red Hat Linux byl velmi rozšířenou a oblíbenou distribucí (a jednou z prvních!), ale byl bez podpory a zdarma. A kdo si to pamatuje, ví, že 5.1 tehdy měla ještě nějaké mouchy, ale následující Red Hat Linux 5.2 byla ve své době jedna z nejpovedenějších distribucí. Jsem zvědav, zda RHEL 5.2 tuto pověst potvrdí :)

Ondřej Suchý

Ondřej Suchý. Kontakty: m 777 103 944, e ondrej.suchy@enlogit.com, web ondrej-suchy.com + enlogit.com.

S mými zkušenostmi, nápady a pohledem zvenku pomáhám smysluplným projektům ujasnit si záměr, vytvořit jednoduchou strategii s dobře definovanou hodnotou a vyladit provoz. Pracuji například pro Enlogit a SALTEK. Zároveň mám rád přírodu a pohyb venku, a mám, myslím, citlivost k vztahům, lidem a emocím. Tyhle své stránky využívám například v rámci Prázdninové školy Lipnice.

Ondřej Suchý's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace