IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Nejnovější příspěvky uživatele Ondřej Suchý

Co jsem se naučil o marketingu od Alzy

Vložil/a Ondřej Suchý, 10 Prosinec, 2014 - 07:49

Článek nově najdete na mém osobním blogu: Co jsem se naučil o marketingu od Alzy

6 komentářůČíst dál

V šedé zóně mezi zákazníkovou loajalitou a reklamací

Vložil/a Ondřej Suchý, 29 Červenec, 2014 - 19:41

Článek jsem přesunul na můj osobní blog: V šedé zóně mezi zákazníkovou loajalitou a reklamací

2 komentářeČíst dál

Hodnocení zaměstnanců a proč nemám rád sendvič

Vložil/a Ondřej Suchý, 23 Červenec, 2014 - 12:42

Po třech letech od získání titulu Firma roku za Ústecký kraj se mne slečna z pořádající agentury v rozhovoru ptala na hodnocení zaměstnanců. A já si vlastně uvědomil, jak je kolem tohoto pojmu spousta bulšitu a jak i já jsem dlouho byl v téhle oblasti ignorant. A možná ještě jsem. Ale zkusím vysvětlit svůj pohled.

Přidat komentářČíst dál

Jak se do voňavky dostane vůně, aneb malá komunikační rozcvička

Vložil/a Ondřej Suchý, 25 Červen, 2014 - 15:58

"Tati, jak se do voňavky dostane vůně?" překvapil mne Jáchym. "No, jak bych to jenom…“ Sakra, jak čtyřletému klukovi vysvětlit věc, kterou já osobně považuji za samozřejmou? Pravdivě a přitom jednoduše a přiměřeně jeho věku? Zkoušel jsem něco o voňavých kytičkách, ale na výbornou bych se nehodnotil.

1 komentářČíst dál

Jak souvisí trubka od klimatizace s manažerským zadáním

Vložil/a Ondřej Suchý, 14 Únor, 2014 - 14:34

V létě máme v kancelářích docela vedro. Kolegové byli posledně velmi kreativní při zapojování klimatizace - někde sehnali asi 10 metrů dlouhou novodurovou trubku, kterou odváděli „odpadní teplo“ (to zní divně) pryč. Když vedra ustala, trubka zůstala v kanceláři. Já jsem ji pak překračoval asi 2 týdny, pak jsem někoho vyzval, ať ji uklidí, tak konečně zmizela. Zaujalo mne, že se o ni nikdo nepostaral "sám od sebe“, že zůstala ve společném prostoru, dokud jsem neřekl.

Přidat komentářČíst dál

Jak postavit byznys model tabákové firmy

Vložil/a Ondřej Suchý, 18 Říjen, 2013 - 18:19

Kouření neškodí. Říkal prý prezident. Což mne přivedlo k sepsání starší úvahy, jak vytvořit zaručeně vydělávající byznys model. Principem podnikání je vytvořit něco, co má pro někoho hodnotu, a vyměnit to s ním. Obchod proběhne férově, dobrovolně a na jeho konci jsou všichni spokojenější.

2 komentářeČíst dál

O důvěře aneb jak IT firma vybírá zimní pneu

Vložil/a Ondřej Suchý, 15 Říjen, 2013 - 08:24

"Barumky nebo Dunlopky? Potřebuješ nový zimní gumy, jedny jsou za 1100, druhý za 1300", řekl mi Tomáš z autoservisu, kam jezdím. "Tak jaký?"

Přidat komentářČíst dál

Harvard Business Review: jak překonat propast mezi IT a byznysem?

Vložil/a Ondřej Suchý, 3 Říjen, 2013 - 10:19

Harvard Business Review přinesl zajímavý blog na téma "jak překonat propast mezi IT a byznysem". Je to moje srdeční téma a dost s článkem rezonuju, takže bych rád zprostředkoval hlavní myšlenky, jak je čtu já. Kurzívou jsou moje komentáře.

Přidat komentářČíst dál

Jak opravdu podpořit byznys pomocí IT (aneb minimalistická IT strategie)

Vložil/a Ondřej Suchý, 14 Srpen, 2013 - 11:00

Tohle je strategie IT ve dvou odstavcích, určená pro neajťácké manažery: 20 procent aplikací a systémů firmě přímo podporuje byznys, obsluhuje zákazníka, přináší tržby. Zbylých 80 procent IT pomáhá s neklíčovými činnostmi - účto, excelové analýzy atd.

Přidat komentářČíst dál

Souboj právníků

Vložil/a Ondřej Suchý, 4 Květen, 2013 - 21:08

Zákazníkovi jsme předložili smlouvu. Myslím, že je srozumitelná a logická, jsem na tyhle věci citlivý a dali jsme si s naším právníkem záležet. Zákazníkovi právníci ji smetli, je prý tak zmatečná, že místo připomínek prý radši připraví úplně nový návrh. Domnívám se, že se jim to spíš nechtělo studovat. Budeme mít schůzi právníků, budou sedět proti sobě a přetahovat se o tentýž výrok, který chce mít každý naformulovaný jinak. Něco je špatně.

5 komentářůČíst dál

Saharská lekce ze strategií

Vložil/a Ondřej Suchý, 20 Duben, 2013 - 22:24

Vydal jsem se uklidit svoji mysl, rozjetou projekty a "byznysem", do ticha Sahary. Ve fyzické rovině to zní jednoduše, džípy vás vysadí uprostřed pouště, pak jdete za podpory několika beduínů a velbloudů se zásobami a za citlivého vedení Terezy 12 dnů napříč pískem a dunami. Ta hlavní práce se však odehrává pod povrchem a její výsledky jsou na řádkách blogu povětšinou nepředatelné. Pár postřehů se přesto pokusím zprostředkovat. Dnes začnu lekcí ze strategií, kterou mi poušť dala.

2 komentářeČíst dál

Kdo je správný obchodník?

Vložil/a Ondřej Suchý, 16 Duben, 2013 - 20:58

S kolegy se v týmu bavíme o tom, jaké vlastnosti by měl mít nový obchodník do týmu. Já jsem si při tom (a při přemýšlení o mém starším příspěvku Prodavač užitku) uvědomil, v čem spatřuji skutečnou schopnost obchodníka. Na straně zákazníka je potřeba. Na straně dodavatele je produkt, který na potřebu - možná - odpovídá. A vtip je podle mne v tom, zda a jak ten obchodník funguje v situaci, kdy produkt odpovídá potřebě nebo ne.

Přidat komentářČíst dál

Jak nedělat helpdesk (schválně kdo se v tom pozná)

Vložil/a Ondřej Suchý, 6 Březen, 2013 - 22:44

Zkušenost. Kamarádce se rozbil e-mail, který měla zaplacený u hostingové firmy. Přestalo fungovat přesměrování kamsi jinam, e-maily se vracely klientům a bylo to nepříjemné. Hostingová firma to nezavinila, ale měla možnost to své straně vyřešit. Nebudu firmu jmenovat, ale je to tuším jednička nebo dvojka na českém trhu.

Přidat komentářČíst dál

Máme na to proces

Vložil/a Ondřej Suchý, 22 Listopad, 2012 - 11:46

Firemní procesy mne vždy děsily. Často jsem pozoroval, jak "algoritmy" přebíraly vládu nad organizacemi a místo lidí rozhoduje "workflow". Rozum mi zůstával stát, když něco nešlo, protože na to "neměli proces", a přitom by stačilo, kdyby se do toho pustil člověk... Až jsme ve firmě začali procesy zavádět také. Řeknu proč, a jak to děláme, aby nám procesy nesežraly duši.

Přidat komentářČíst dál

Jak snížit IT rizika a zvýšit váš zisk

Vložil/a Ondřej Suchý, 9 Listopad, 2012 - 12:36

Často si u klientů všímám, že vedení neřeší, jak je jejich firma zajištěna proti výpadku IT. Zda někdo má plán, co dělat. Jestli někdo vyzkoušel, že zálohy jdou obnovit. Zda jsou IT lidé zastupitelní a systémy správně nastaveny. Říkejme tomu spolehlivé IT.

Přidat komentářČíst dál

Jak jsme zrušili schvalování dovolených

Vložil/a Ondřej Suchý, 11 Září, 2012 - 09:22

Když se mě kolega ptal, jestli mu schválím dovolenou, nejdřív jsem uvažoval takto: “schválím - když nebude mít nic vyjednaného s klienty a pokud bude mít ještě nevyčerpanou dovolenou”. Jenže ta úvaha je divná.

Přidat komentářČíst dál

Proč jsme udělali Flexibilní IT správu takhle

Vložil/a Ondřej Suchý, 29 Červen, 2012 - 09:05

Službu Flexibilní IT správa jsme vymysleli tak, aby pomáhala zákazníkům zlepšovat podnikání pomocí IT. Dnes bych chtěl vysvětlit, jak uvažujeme a co to zákazníkovi má přinést.

1 komentářČíst dál

Co bude s pracovními místy v cloudové době?

Vložil/a Ondřej Suchý, 3 Červen, 2012 - 22:21

Psal jsem posledně o správcích IT pro tohle tisíciletí. Jednu charakteristiku nadcházející doby jsem však v článku pominul. Cloud. Myslím, že cloud je nevyhnutelný a že to velmi, velmi změní trh práce. Proč?

1 komentářČíst dál

Neuspokojená potřeba: propojené informace na jednom místě

Vložil/a Ondřej Suchý, 20 Květen, 2012 - 10:30

Naše firemní mise je pomáhat zákazníkům zlepšovat podnikání pomocí IT. Rád bych se podělil, v čem momentálně vidím největší překážku toho, aby IT ještě víc pomáhalo s podnikáním.

2 komentářeČíst dál

Správci IT pro tohle tisíciletí

Vložil/a Ondřej Suchý, 11 Květen, 2012 - 18:11

Chodím po firmách a všímám si správců IT. Podle mne málo navrhují, co vylepšit, zrychlit, jak díky IT víc vydělat. Často se u toho ksichtí. A někdy nevíte, co dělají a zda se vyplatí. Tak si říkám, co s tím.

2 komentářeČíst dál

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace