IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Postřehy z DevConf 2015

Vložil/a Anonym, 17 Únor, 2015 - 11:49

S kolegou Milanem Zelenkou jsme zavítali na konferenci DevConf 2015, kterou pořádal Red Hat Czech.

Přednášky probíhaly v prostorách VÚT Brno. Při příchodu jsme obdrželi papírovou verzi rozvrhu přednášek, ale jak jsme během chvíle zjistili, rozvrh byl k ničemu, protože vůbec neodpovídal skutečnosti. Naštěstí byla k dispozici aplikace DevConf 2015 pro mobilní telefony, kde byl rozvrh platný a člověk si mohl naplánovat kam se vydá.
Jedna z přednášek, která mě opravdu zaujala, byla o Dockeru a bezpečnosti použití. Hlavním tématem byl SElinux. Přednášející Daniel Walsh to pojal velmi vtipně, ať už zvolenými slajdy, tak tím, že nechal celou aulu vstát a nahlas odříkat “hymnu” SElinuxu.
Další, velmi přínosnou byla přednáška Pushing Puppet (to it’s limit), kterou si připravil configuration management architect James Shubin. Na přednášce jsme měli možnost pochytit hodně užitečných rad z praxe, nechyběla ani řada demo ukázek. Opravdu velmi povedená přednáška.

Pavel Kašpar, RHCE

není

's blogPřidat komentář

Komentáře

Jaka je hymna SELinuxu? Nejak

Jaka je hymna SELinuxu? Nejak mi to zrejme uslo.

odpovědět

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace