IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

RHEV 3.0 beta 4

Vložil/a Milan Z, 18 Listopad, 2011 - 20:53

Jak jste určitě již zaznamenali, 17. listopadu Red Hat uvolnil čtvrtou betaverzi očekávaného RHEV 3.0, označovanou také jako technology preview. Součástí této verze je i velmi hrubá beta nového webadmin rozhraní, která již neobsahuje žádné prvky .NET a tudíž k ní lze přistupovat z libovolného prohlížeče. Tento HTML webadmin má plně nahradit původní XBAP aplikaci (.NET) v RHEV 3.1.

Kolega Martin betu webadmina z 3.1 nainstaloval u nás v labu. Rozhraní mě moc potěšilo. Rychlé, přehledné a hlavně běží ve Firefoxu pod Linuxem!

Jen připomínám, že RHEV-M 3.0 poběží na Linuxu. Přinese spoustu nových vlastností, jako např. podporu lokálních disků, poweruser portal a zbrusu nové REST API... Kompletní závislost na Internet Exploreru však zmizí až nástupem zmiňovaného webadmin rozhraní ve verzi 3.1.

Ještě malá ukázka nového webadmin rozhraní...

Login obrazovka - co noveho vymyslet?

Pohled na Datacentra

Novy virtualni stroj...

Pohled na clustery

Rozhraní vypadá hezky a ovládá se velmi intuitivně. Přesto před Red Hat vývojáři je ještě mnoho práce. Při procházení bety často uvidíte hlášku typu "Not implemented yet!".

N/A

N/A

není

Milan Z's blogPřidat komentář

Komentáře

plná verze

Dobrý den, mohl by jste napsat nějakou recenzi na plnou verzi RHEVu, už je na trhu, ale v češtině jsem nic pořádného nenašel.

odpovědět

Virtulní stroj a SPICE

Dobrý den,
podařilo se Vám otevřít konzoli virtuálního stroje? V mém labu to nejde otevřít ani z IE a webadmin toto pro jistotu zatím vůbec neimplementuje. Existuje nějaký způsob, jak se na toho virtuála dostat například pomocí vinagre?

odpovědět

# yum install spice-xpi můj

# yum install spice-xpi

můj problém vyřešil :-).

odpovědět

webadmin

Dobrý den,
mohli byste mi prosím poradit, jak toho webadmina zprovoznit? Po instalaci návodu, který je mírně řečeno zastaralý a nedodělaný mohu používat pouze manager, který funguje na Windows s IE. Dodatečně jsem si nainstaloval balík rhevm-webadmin-portal, ale stále se mi podsouvá ten manager vyžadující IE. Předem díky za radu.

Jirka

odpovědět

Spravna URL?

Zdravim, mohlo byt to byt tim, ze webadmin bezi na jinem portu a celkove jine URL. Adresa noveho webadminu vypada takto: https://rhevmserver:8443/webadmin

Pomohlo?

odpovědět

Dobrý den, děkuji. Pomohlo to

Dobrý den,
děkuji. Pomohlo to :-).

odpovědět

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace