IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Nejnovější příspěvky uživatele Milan Z

Technický workshop - přecházíme na RHEL 7 /CentOS 7

Vložil/a Milan Z, 16 Únor, 2016 - 09:21

Operační systém Red Hat Enterprise Linux 7, potažmo jeho komunitní klon CentOS 7, je již nějakou dobu k dispozici. Oproti předchozím generacím přinesl spoustu zásadních změn a novinek a proto ve většině IT prostředí je otázka nasazení verze 7 stále aktuální. Workshop provede administrátory a IT architekty všemi novinkami. Účastníci si budou moci sami vyzkoušet jaké změny je v jejich standardní práci čekají a dozví se jaké dopady na jejich IT bude mít přestup na tuto novou verzi.

Jako partneři Datascript Vás zveme na 2 denní workshop, který se koná 30. - 31. května 2016 v Praze. Lektorem workshopu je náš šikovný kolega Milan Zelenka.

Téma workshopu: Přecházíme na RHEL 7 /CentOS 7.

Přidat komentářČíst dál

Nagios - jaké nasazení je vhodné pro Vaše IT?

Vložil/a Milan Z, 25 Únor, 2015 - 10:11

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že monitoring systémů, jejich zdrojů a služeb, je neodmyslitelnou součástí každého IT prostředí. Malé firmy s jednotkami serverů často nechávají tuto činnost outsourcovat různými cloudovými službami (Enlogit monitoring, Pingdom, atd.). Provozujete-li však desítky nebo stovky serverů, vyplatí se vrhnout úsilí do výzkumu a nasazení interního monitorovacího systému. Na trhu existuje mnoho různých nástrojů. Na poli open-source je pak nejvýznamnějším zástupcem Nagios.

Přidat komentářČíst dál

Nástroje konfiguračního managementu

Vložil/a Milan Z, 5 Listopad, 2014 - 11:08

V předchozím článku o konfiguračním managementu jsme se dozvěděli o čem toto téma je a proč v poslední době nabývá na důležitosti. Nyní se zaměříme na rychlé představení několika zajímavých nástrojů aplikujících postupy konfiguračního managementu od těch základních až po enterprise nástroje pro komplexní správu životního cyklu systémů a aplikací. Zaměříme se na ty nástroje, které jsou určeny především pro správu linuxové infrastruktury.

1 komentářČíst dál

Automatizovaná instalace a konfigurace systémů - taky by se Vám to líbilo?

Vložil/a Milan Z, 29 Říjen, 2014 - 10:20

Problematiku konfiguračního managementu IT systémů dříve řešily především velké organizace, které potřebují hromadně spravovat stovky až tisíce serverů. Dnes je toto téma čím dál zajímavější i pro středně velké a menší firmy. S rostoucím počtem jednotlivých systémů rostou náklady na operativu, a to je v rozporu s trendem dnešní doby, kdy je největší snaha ušetřit peníze na IT.

Přidat komentářČíst dál

Výtah novinek v RHEV 3.1

Vložil/a Milan Z, 7 Duben, 2013 - 19:53

Release notes k nedávno vydanému Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) verze 3.1 obsahují několik stránek textu. Komu se to nechce studovat, přináším stručné shrnutí novinek v této verzi.

Číst dál

RHEV 3.0 beta 4

Vložil/a Milan Z, 18 Listopad, 2011 - 20:53

Jak jste určitě již zaznamenali, 17. listopadu Red Hat uvolnil čtvrtou betaverzi očekávaného RHEV 3.0, označovanou také jako technology preview. Součástí této verze je i velmi hrubá beta nového webadmin rozhraní, která již neobsahuje žádné prvky .NET a tudíž k ní lze přistupovat z libovolného prohlížeče. Tento HTML webadmin má plně nahradit původní XBAP aplikaci (.NET) v RHEV 3.1.

6 komentářůČíst dál

Toshiba AC100 s Ubuntu Oneiric (11.10)

Vložil/a Milan Z, 30 Říjen, 2011 - 11:03

Nějakou tu dobu se již věnuji "tuningu" svého pomocníka na cestách a tím je netbook Toshiba AC100. Nedávno vyšlo Ubuntu s oficiální podporou pro tento stroj. Chci se podělit o své zkušenosti s instalací a nabízím tweaky pro zrychlení systému.

42 komentářůČíst dál3 přílohy

ASG V8 Beta - Rychlý průlet novinkami

Vložil/a Milan Z, 28 Červen, 2010 - 08:46

Přinášíme vám stručný přehled novinek z nového Astaro Security Gateway V8. Tuto verzi si již nyní můžete stáhnout v beta verzi.

1 komentářČíst dál

Tip: mohu virtualizovat na KVM?

Vložil/a Milan Z, 14 Prosinec, 2009 - 09:50

Jak jste již na našem blogu určitě dočeli, abyste mohli spouštět virtuální stroje na KVM, respektive RHEV, je zapotřebí CPU s podporou virtualizace. O jaké technologie jde? Jak poznáte, zda je váš procesor obsahuje?

Přidat komentářČíst dál

Red Hat Enterprise Linux 5.4 přináší novinky ve virtualizaci

Vložil/a Milan Z, 1 Říjen, 2009 - 13:12

Red Hat Enterprise Linux ve verzi 5.4 přichází s velkou novinkou ve virtualizaci. Nyní je kromě současné technologie Xen dostupný ještě virtualizační modul KVM. Ten implementuje virtualizaci přímo do Linux jádra, což přináší řadu výhod v oblasti výkonu a kompatibility.

Přidat komentářČíst dál

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace