IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Má zaměstnanec vědět, že ho prodáváte?

Vložil/a Lenka L, 11 Květen, 2016 - 08:24

Otázka, která se mi po prodeji firmy stále vrací.

Jsme svobodná, otevřená firma - klišé? Ne, my to fakt žijem. Někdy je to dřina, chce to trénink, ale pracujeme na tom. Jsme otevření k našim zákazníkům, mezi sebou a ti stateční i sami k sobě. :-) Před nějakým časem se Ondřej, náš původní majitel, rozhodl, že firmu - tedy nás prodá. Jsme konzultační firma a lidé jsou tak jedna z hlavních součástí prodeje. Na trhu běžná věc. Jenže pro nás šest v Ústí to rozhodně rutinní věc nebyla… Přineslo to spoustu otázek, z nichž se chci s vámi podělit o tuto: Má zaměstnanec vědět, že ho prodáváte?

Jistě! Myslela jsem si na začátku…
Snažíme se k sobě být vždycky upřímní a otevření. Je přeci v pořádku, že kolegové vědí, co se chystá, vždyť se jich to bytostně týká! Pokud se zapojí do rozhodovacího procesu, budou mít vliv na výsledek a je větší pravděpodobnost, že s výsledkem budou v pohodě. Zjistíme, co si o tom myslí a když budeme znát jejich obavy, potřeby a preference, budeme k nim moci přihlédnout.

A tak jsme jim to řekli, nedbaje rad téměř celého okolí, které nás intenzivně varovalo. “Nesmíte jim to říct, zkomplikuje se to, informace o prodeji se rozšíří po trhu a prodej to zhatí. Nikdo neví, co udělají, utečou vám a nebudete mít co prodat” - neutekli a za to jim moc děkuju!

Teď, když je všechno za námi si ale nejsem tak jistá, jestli je to vždycky ta nejlepší cesta. Diskuse o prodeji, výběr kupce, dohody s ním trvaly několik měsíců. Bylo to pro nás dlouhé, plné nejistoty: Kdo nás koupí? Co po nás bude chtít? Kolik z toho, na co jsme zvyklí nám zůstane? Budeme muset do Prahy? Co naše kultura, svoboda v práci, benefity, plat?

Spousta otázek a minimum odpovědí. S nejistotou ve vzduchu upadal pracovní morál a motivace. Má ještě cenu na něčem pracovat? Pro koho to vlastně dělám? Co z toho? Tady jsem začala pochybovat o tom, jestli je správné to kolegům říkat. Není to příliš těžká a zbytečná nálož to lidem říct a nechat je, aby se s tím prali? Měli by také nést tíhu odpovědnosti za rozhodnutí? Nepřidělává to jen práci, starosti a nesnižuje to pracovní výkon? Je přínos z otevřenosti, opravdovosti, důvěry, spoluzodpovědnosti a možnosti se podílet na rozhodnutí větší, než ztráta vzniklá dočasnou demotivací, dezorientací a silnými emočními změnami?

Po pár týdnech jsme se zmobilizovali a začali “normálně” fungovat. Dnes jsme již cca měsíc prodaní, v plném počtu a když jsem se kolegů ptala, jestli by přes to všechno, co prodej přinesl, o něm chtěli vědět zase dopředu, všichni řekli, že ano.

Co si o tom myslíte Vy? jaká je Vaše zkušenost? Měli by zaměstnanci vědět o tom, že se chystá jejich prodej?

Lenka, výkonná ředitelka Enlogit

Lenka L
není

Lenka L's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace