IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Open source Geek - uvařili jsme Vám pivo!

Vložil/a Jana L, 18 Listopad, 2015 - 14:25

Cože jsme vařili a proč?
Hledali jsme pro Vás originální dárek k Vánocům. A nebyl to lehký úkol najít unikát. Dlouho jsme přemýšleli, a pak to přišlo, i díky vášni kolegy Milana. A společně jsme pro Vás uařili pivo, které jsme pojmenovali Geek. Rádi bychom oznámili, že se jedná o open source pivo, tudíž recept (zdrojový kód) Vám rádi poskytneme už v příštím článku.

Kdy, kdo a jak?
První listopadový čtvrtek jsme naši zasedačku proměnili na “varnu”. My sládci - Lenka, Jana, Jakub, Pavel a Viktor pod vedením vrchního sládka Milana jsme pro Vás připravili malou hořkou specialitu. Pivo, svrchně kvašené, které se nazývá Ale. Dovolili jsme si ho zařadit do podkategorie American IPA (India Pale Ale), protože se jedná o pivo světlé, s vyšší stupňovitostí (14°) a vysokou hořkostí.
Pivo jsme uvařili ze sladových výtažků. Pro svěží vůni tropického ovoce a chuť manga a citrusů jsme použili velmi oblíbené chmely Citra a Centennial z USA.
Kolik alkoholu v pivu bude zatím nevíme, protože pivo stále kvasí, ale odhadujeme, že by mohlo mít cca 5 - 5,5% ABV. Hořkost piva jsme spočítali na 71 IBU.

Naše doporučení
Pokud se nám všechno podaří a Vy od nás dostanete láhev tohoto jedinečného piva, pak Vám doporučujeme ji uložit do lednice postavenou tak, aby mohly kvasnice zůstat na dně. Až budete pivo nalévat, nejprve "rozbijete pěnu" o dno a poté nalévejte opatrně po skle pod úhlem 45°, aby došlo k nalití najednou a k co nejmenšímu rozmíchání kvasnic, které jsou na dně. Nebojte se, kvasnice na dně nejsou závadné, ale trochu by narušily vyváženou chuť piva, pokud by se rozmíchaly.

Postřehy kolegů
Jana: “Skvělý den a příjemný “útěk” od běžného pracovního dne. Od toho dne kvasinky přezdívám - žrací potvůrky:-) Aneb nejlepší dárek je ručně vyrobený. Ať Geek chutná. A příští rok budeme plést zákazníkům k Vánocům šály??? :-)

Lenka: "Milan mě naučil něco z chemie: kvasinka baští cukr, prdí CO2, a čůrá alkohol:-D"

Co všechno jsme potřebovali?

A jak to vidí mistr sládek Milan a slíbený recept se dozvíte již brzy :-) Sledujte náš blog...

Jana L
není

Jana L's blog

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace