IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

GEEK v. 2.0 je uvařen a nyní kvasí ve spilce

Vložil/a Jana L, 10 Listopad, 2016 - 14:10

Po roce vánoce... a s nimi naše pivo.
Po loňských slovech chvály na originální dárek pro zákazníky a partnery Enlogit, jsme se vůbec nemuseli přemlouvat a jednohlasně jsme se rozhodli, že se pustíme i letos, do "vaření dárku" :-)

Pod skvělým vedením mistra sládka Milana, jsme my sládci, Lenča, Janča, Pavel, Viktor, Vojta a naše "sestra z Teplic - Doxologic", ve středu 9. listopadu proměnili zasedačku na varnu :-)
Kromě toho, že jsme vařili, tak jsme všichni stihli i pracovat a byla zde výborná nálada, užili jsme si to tady :-) Vivat drsnému Severu.

Milan, náš skvělý sládek a také ICT konzultant, udělal od loňska takový pokrok ve vaření piva v domácích podmínkách, že jsme pěkně zírali. Co mohl, to zautomatizoval, co jsme loni míchali vařečkou, to letos dělal stroj za nás, žádné hlídání teploty vody teploměrem, ale pomoci čidel, která hodnoty zobrazovala na displej. Prostě neskutečná pecka :-)

Rádi bychom Vám oznámili, že GEEK v. 2.0 je uvařen a nyní kvasí ve spilce.

A jaký bude letošní GEEK v. 2.0?
Pivní styl: American Rye IPA
Teplotní průběh je možné sledovat zde. Jedná se o domácky vytvořený monitoring teplot, který využívá Arduino s teplotními čidly DS18B20 a WiFi modul ESP8266.
Slady: Pale Ale, Rye (žitný) a Mnichovský II.
Chmele: Citra, Amarillo, Žatecký poloraný červeňák a Summit
Kvasnice: Sefale US-05
EPM (stupňovitost): 15°
IBU (hořkost): 85

Množství alkoholu ani barvu zatím nevíme, to budeme schopnit stanovit až po primárním kvašení. Alkohol můžeme odhadovat okolo 6.5% a barvu okolo 20 hodnoty EBC.

Jinými slovy, očekáváme, že výsledek bude opět silné pivo, velmi vysoké a dlouho trvající hořkosti, narezlé barvy a chutí i vůní po tropickém ovoci a citrusových plodech.

Stejně jako loni, je to open source pivo, recept (zdrojový kód) Vám rádi poskytneme v příštím článku :-)
Proto sledujte náš blog...

Jana L
není

Jana L's blogPřidat komentář

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace