IT & Business blog Enlogit
Člen skupiny:

Nejnovější příspěvky uživatele Jakub Drábek

Desktop Central, správa “písíček” jednou rukou

Vložil/a Jakub Drábek, 8 Únor, 2016 - 15:48

Řadu let spolupracuji s lidmi, kteří poskytují 1st level support svým uživatelům. Snažím se jim pomáhat s rozvojem IT. Před nějakou dobou jsem narazil na software, který pomůže automatizovat a reportovat rutinní procesy právě při správě desktopů. Desktop Central (dále DC) je software, který za tím vším stojí.

Přidat komentářČíst dál

Tencí klienti, jejich výhody a použití

Vložil/a Jakub Drábek, 13 Květen, 2015 - 14:49

Virtualizace hardwaru se prakticky stává standardem ve firemním IT prostředí. Je jasné proč. Jedná se o alternativu, jak ušetřit náklady na elektřinu a provoz. Nicméně dalším krokem, jak ušetřit, je virtualizace již na úrovni uživatelských desktopů.

2 komentářeČíst dál

Doménové řadiče ve virtuálním prostředí. Chytře a spolehlivě!

Vložil/a Jakub Drábek, 1 Červen, 2013 - 18:32

Spousta našich zákazníků virtualizuje svou infrastrukturu na VMware nebo RHEV hypervizorech. Databazové, aplikační nebo třeba terminálové servery. Ne všichni si však uvědomují rizika spojená s virtualizací doménových řadičů. Rád bych se zde rozepsal o pravidlech, která je potřeba v této problematice dodržovat.

4 komentářeČíst dál

Kontaktujte nás

IT & Business blog Enlogit
© Enlogit s.r.o. 2012
Víme, že je to otrava, ale musíme Vás informovat, že tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace